+421 907 124 849

Výstavba zrubov

podľa Vašich predstáv

O nás

Slovenský staviteľ zrubov s tradíciou

Dobrý deň priatelia!
Sme skupina staviteľov zaoberajúca sa realizáciou zrubových stavieb na Slovensku, ale i v zahraničí. V obore máme viac ako 15 ročné skúsenosti, ktoré sa snažíme pretaviť do každej jednej stavby, ktorú realizujeme. Okrem niekoľko desiatok našich stavieb, ktoré slúžia majiteľom na Slovensku sme známy aj v krajinách Európy ako napríklad Česká republika, Maďarsko, Rakúsko, Taliansko a Nórsko.

Naša spoločnosť disponuje výhradne skúsenými odborníkmi, ktorý si vedia obhájiť svoju prácu a pri vzniknutom probléme promntne reagujú na požiadavky zákazníka. Sme pripravený realizovať aj vašu stavbu!

93

dokončených projektov
Naše projekty

Vybrané projekty

Vybrané projekty zrubových domov, ceny sú uvedené za stavbu na kľuč. Pokiaľ máte premyslenú vlastnú predstavu o svojom dome, ponúkame možnosť projektovania podľa Vašich požiadaviek.

Radi Vám pomôžeme

Potrebujete poradiť?

+421 907 124 849

+421 907 124 849

Technológia

Postup práce

Postup spracovania dreva od surového stavu až po trám, skeletovú konštrukciu až po dovezenie a skladanie dreva do podoby Vášho vysnívaného domu.

 • 01
  Surové drevo
  Smreková guľatina, ktorá prešla dôkladným výberom a musí byť dopravená na náš dvor. Odporúčané je zimné drevo.
 • 02
  Opracovanie dreva
  Po privezení dreva na náš dvor, guľatinu ručne opracúvame (zbavujeme kôry). Opracované drevo následne striekame na ochranu proti škodcom, plesniam či hubám.
 • 03
  Stavba skeletu
  V samotnom úvode, na začiatku budovania skeletovej stavby je veľmi dôležité dbať na presné založenie domu. Prierez guľatiny spodného radu musí byť rovný, aby sadol na základovú dosku.
 • 04
  Vyrezanie drážok
  Do otočí skeletovej stavby presne vyrežeme drážky (pre izoláciu) a sedlá, ktoré sa následne doladia dlátkom.
 • 05
  Stropné hradovanie
  Následne približne pri 10. otoči (záleží na projekte), začnú sa vyrábať hrady. Stropné hradovanie je veľká súčasť skeletovej stavby a je najdôležitejšou nosnou časťou stropu.
 • 06
  Stavba krovu
  Príprava krovu začína od samotnej guľatiny ,ktorá sa musí opracovať až do podoby reziva krovu. Následne sa robia presné zárezy podľa zadaného projektu.
 • 07
  Vyrezanie okien a dverí
  Dôležitosťou je aj presné vyrezanie okien a dverí.
 • 08
  Skladačka skeletovej stavby
  Skontrolovaný skelet domu a krovu rozmontujeme. Počas rozkladania skeletovej stavby vŕtame dutiny pre zavedenie energií. Jednotlivé časti si dôkladne značíme a naložíme na kamión a dovezieme na konkrétne miesto zákazníka, kde montáž funguje ako skladačka.
Hodnoty

Práca s drevom je nielen naša práca ale aj hobby, preto je náš výsledok dokonalý.

Ľubomír Pauliny
Konateľ  firmy
Povedali o nás

Naši spokojní zákazníci

Martin aus Myjava

Sehr gute Arbeit bis zu jedem Detail, die ich sehr schätze. Während der Zusammenarbeit bemerkte ich keine geringere Zurückhaltung bei der Lösung des Problems, was die Arbeit dieser Gruppe von Männern auf einen überdurchschnittlichen Wert mit einem vergleichbaren Durchschnitt auf dem Markt erhöht, und ich kann meine Erfahrungen auf potenzielle Bewerber übertragen, da meinerseits (ich arbeite im Ausland) bewerte ich das als ein maximal professionelles Vorgehen. Vielen Dank, Herr Ľubomír Paulíny. Wenn in Zukunft Holz im Kamin knistert, werde ich mich oft an Sie erinnern ... auf eine gute Art und Weise. DANKE

Viera aus Michalovce

Ich habe lange nach einem Unternehmen gesucht, das meinen Traum verwirklichen kann. Diese Herren von „Staviam zruby“ wurden mir von einem Freund empfohlen, der eine Werbung im Internet sah. Da ich nicht nur von ihrer bisherigen Arbeit angesprochen wurde, sondern auch von dem Preisangebot, das sie mir anboten, entschied ich mich, mit dieser Firma zusammenzuarbeiten. Heute dient mir das Blockhaus so, wie es sollte und ich bin zufrieden, dass ich diese Möglichkeit gewählt habe. Wann immer ich eine Frage an Herrn Paulíny hatte, wandte ich mich telefonisch an ihn und bekam immer eine vernünftige Antwort. Vielen Dank und ich möchte weiterempfehlen.

Viera z Michaloviec

Dlho som hľadala firmu, ktorá mi dokáže zrealizovať môj sen. Týchto pánov zo „Staviam Zruby“ mi odporučila kamarátka, ktorá videla reklamu na internete. Keďže ma oslovila nielen ich doterajšia práca, ale aj nakoniec cenová ponuka, ktorú mi ponúkli rozhodla som sa na spoluprácu práve s touto firmou. Dnes mi zrub slúži tak ako má a ja som spokojná, že som si vybrala túto voľbu. Vždy keď som mala otázku na p. Paulinyho, tak som sa na neho obrátila telefonicky a vždy som dostala rozumnú odpoveď. Ďakujem a rada odporúčam ďalej.

Martin z Myjavy

Veľmi kvalitne odvedená práca do detailov čoho si veľmi cením. Počas spolupráce som nezaznamenal sebemenšiu  nevôľu riešiť problém čím povyšujem prácu tejto partie chlapov na nadpriemernú s porovnateľným priemerom na trhu a môžem svoje skúsenosti posunúť ďalej perspektívnym záujemcom, nakoľko z mojej strany (pracujem v zahraničí) maximálne profesionálny prístup. Pán Ľubomír Pauliny veľmi pekne ďakujem. V budúcnosti pri praskaní dreva v krbe si na Vás neraz spomeniem...v dobrom. ĎAKUJEM