+421 907 124 849
 • admin

Doba dodania skeletu je otázka, ktorá sa nedá nikdy presne určiť. Samozrejme v zmluve, ktorú podpisujeme na úvod so zákazníkom je jasne uvedený dátum dokedy musíme skelet odovzdať. Pri klasickom rodinnom dome to býva plus-mínus 3 mesiace. Treba si však uvedomiť a to píšem z vlastnej skúsenosti, že nie vždy je samotný zákazník „prichystaný“ na montáž skeletu na jeho pozemku. Záleží od toho mnoho faktorov. Jeden a práve ten najčastejší, ktorý ľudí najviac trápi teraz spomeniem.
Keď si teda majiteľ predstavuje ružovú cestu rajom k svojmu vysnívanému domčeku príde prvý problém a to úrady. Konkrétne je to stavebné povolenie a čakacie lehoty, ktorej sa niekedy naši zákazníci nemôžu dočkať. Veľa krát, keď si už myslíte, že je všetko v poriadku tak sa vám to vráti späť a znovu môžete upravovať konkrétne nedostatky, pre ktoré vám neschválili povolenie.

Na záver k tejto téme spomeniem jednu smolnú situáciu.
Bola hlboká jeseň, tuším november, skelet už stál hotový a pripravený na vývoz. Miesto pozemku bol na severe Slovenska pri lyžiarskom stredisku. Jediná cesta k pozemku šla asi 100 metrov prudko do vrchu. Bola to štrková cesta, ktorá slúžila pre ťažbu dreva. V piatok bol posledný telefonát so zákazníkom, že je všetko prípravné na montáž čiže v pondelok/utorok sme mali vyraziť. Cez víkend však nasnežilo a z novembrovej montáže bola napokon májová. Teda zhruba 6 mesiacov.

Ako môžete sami vidieť, vždy sa môže niečo pritrafiť s čím človek neráta.

Zmluvné podmienky

Predmet zmluvy. Jedná sa o jasne danú záležitosť, kde sa zaväzujeme my ako zhotoviteľ dodať stavbu v takom stave ako je uvedené v zmluve a naopak zákazník sa zaväzuje zaplatiť danú odmenu za dielo tak ako je uvedené v zmluve.

Termíny a miesto dodania. To sme si už prebrali vyššie.

Cena za predmet zmluvy a platobné podmienky.
V tomto bode je jasne uvedené čo konkrétna cena neobsahuje. Pri skelete to je: žeriav počas montáže na pozemku zákazníka, ubytovanie robotníkov a doprava skeletu čiže kamión, ktorý prevezie dom k danemu miestu.

Platobné podmienky spočívajú na 4 splátkach.
1.Splátka za drevo
2.založenie skeletu

 1. Uzavretie skeletu (cca 8/9 otoč)
  4.Skelet už stojí u zákazníka na pozemku

Záručná doba a zodpovednosť za vady.
Téma ktorú si preberieme budúcu nedeľu, tak ako som uviedol na začiatku celej tejto rubriky.

Zo zmluvy som uviedol iba pár bodov, ktoré vás najviac zaujímajú.

Ďakujem za pozornosť a už budúcu nedeľu si prerozprávame otázku – Záruka a životnosť zrubu.

1 Comment

 1. Jozef Zidek
  23. novembra 2019 at 18:49

  Dobry vecer
  Rad by som sa spytal ci k hrubej stavbe alebo stavbe na kluc je v cene zahrnuta aj zakladova doska?
  Dakujem

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *